Plivački klub Vračar - Beograd

NAŠI USPESI I REKORDI

naŠi plivaČi su oborili mnoge drŽavne rekorde od kojih su neki joŠ uvek aktuelni i osvojili nebrojeno medalja i pehara na drŽavnim i meĐunarodnim plivaČkim mitinzima.

LETNJE DRŽAVNO PRVENSTVO SRBIJE ZA JUNIORE I U APSOLUTNOJ KATEGORIJI 2017.

Na letnjem pojedinačnom i ekipnom državnom prvenstvu Srbije za juniore i u apsolutnoj konkurenciji održanom u Beogradu od 04.-06.08.2017. PK Vračar je zauzeo 6. mesto u juniorskoj konkurenciji i 9. mesto apsolutno. Đurđe Matić u disciplini 50 m leđno sa 27,12 postavio je novi nacionalni rekord u konkurenciji juniora (do 18 godina).

Letnja liga Beograda

LETNJA LIGA BEOGRADA 2017.

Naš klub je na Beogradskoj letnjoj ligi zauzeo 4. mesto. Ističemo da je Đurđe Matić pobedio u konkurenciji 15-18 godina, kao i u apsolutnoj kategoriji!

29. Pokal Ježek, Ljubljana (SLO) 12-13.03.2016.

Naši plivači, Mia Rosić Manola, Marta Tomaš, Valentina Kriško, Rastko Tripković, Dragan Rauš, Kosta Zaklanović, Lav Alimpić i delegat kluba Stevan Rauš su učestvovali na takmičenju 29. Pokal Ježek, Ljubljana (SLO) tokom vikenda 12-13.03.2016. Svi plivači su ostvarili zapažene rezultate, a Rastko Tripković je osvojio dve srebrne medalje u disciplinama 25m leđno i 25m slobodno, pritom osvojivši nagradu za trećeg plivača na takmičenju po broju bodova u svojoj kategoriji.

Čestitamo!

Susret reprezentacija Slovenije, Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine,
Kranj, Slovenija 5-6.03.2016.

U ekipnom plasmanu Srbija je bila 3. sa 765 poena.

Rezultati naših plivača u kategoriji mlađi juniori (Đurđe Matić, Dušan Babić i trener Uroš Vujković):

19° MEMORIAL INTERNAZIONALE DI NUOTO CHIARA GIAVI
(MEĐUNARODNI MITING, MONTEBELLUNA, ITALIJA)

Naši plivači, Đurđe Matić, Luka Dmitrović i Dušan Babić, na 19. međunarodnom memorijalnom mitingu "Chiara Giavi" u Italiji. Bili smo jako uspešni, imali smo tri finala a Đurđe Matić je osvojio bronzanu medalju na 50m kraul.

Zimsko prvenstvo Srbije za kadete, juniore i apsolutno - VOŠA 2015

Na zimskom prvenstvu Srbije KOA u Novom Sadu koje je održano 12.12. i 13.12.2015. učestvovali su takmičari iz 37 klubova iz Srbija i 5 klubova iz inostranstva.
Kadetska ekipa PK Vračar ostvarila je zapažen uspeh. PK Vračar su predstavljali plivači kadeti Josić Anđela, Babić Dušan, Dmitrović Luka, Matić Đurđe i Spasić Đorđe, kao i pioniri Petaković Mia i Martinović Ivan, treneri Nikola Mirčetić i Uroš Vujković.
Naši plivači su osvojili 13 medalja u kategoriji kadeta i 1 medalju u apsolutnoj konkurenciji.